گوشی لنوو Legion Y90 از حافظه SSD و UFS 3.1 در RAID 0 استفاده خواهد کرد

گوشی لنوو Legion Y90 از حافظه SSD و UFS 3.1 در RAID 0 استفاده خواهد کرد

لنوو Legion Y90 به یکی از گوشی‌های هیجان‌انگیز بازار تبدیل خواهد شد. اخیراً لنوو تیزر جدیدی در ویبو منتشر کرده است که نشان می‌دهد این گوشی از حافظه‌ی SSD و UFS 3.1 در پیکربندی RAID 0 بهره خواهد برد. بدین‌ترتیب، Y90 احتمالاً اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که از این ویژگی بهره می‌برد.

به‌گزارش جی‌اس‌ام آرنا، پیش‌ازاین شاهد استفاده از SSD در گوشی‌های هوشمند بوده‌ایم و آیفون‌های اپل از آیفون X به‌بعد به‌جای تراشه‌های UFS با SSD عرضه شده‌اند. بااین‌حال، طراحی ناهمگون لنوو امکان استفاده از سیستم ذخیره‌سازی استاندارد UFS را درکنار SSD با پیکربندی RAID 0 فراهم کرده است.

اگر با RAID 0 آشنایی ندارید، باید اشاره کنیم این فناوری روشی است که عملکرد ذخیره‌سازی را با استفاده از دو درایو که هم‌زمان کار می‌کنند، افزایش می‌دهد و بیت‌هایی از داده‌ها را روی هرکدام از آن‌ها می‌نویسد.

فناوری RAID 0 از سال‌ها قبل در ساخت رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌های گران‌قیمت استفاده می‌شود؛ اما احتمالاً این اولین‌بار است که این تکنولوژی را روی گوشی هوشمند می‌بینیم. لنوو اعلام کرده است که استفاده از این فناوری سرعت خواندن و نوشتن UFS 3.1 را تا ۵۰ درصد بهبود می‌بخشد.

منبع gsmarena
مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =